Yageo CC1812KKX7R0BB473
CC1812KKX7R0BB473
Part No.:
CC1812KKX7R0BB473
Datasheet:
ShinYuaCC1812KKX7R0BB473.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 100V X7R 1812
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
100V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.037 (0.95mm)