Yageo CC1812KKX7R9BB824
CC1812KKX7R9BB824
Part No.:
CC1812KKX7R9BB824
Datasheet:
ShinYuaCC1812KKX7R9BB824.pdf
Description:
CAP CER 0.82UF 50V X7R 1812
Capacitance:
0.82 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)