Yageo CC1812KKX7RDBB272
CC1812KKX7RDBB272
Part No.:
CC1812KKX7RDBB272
Datasheet:
ShinYuaCC1812KKX7RDBB272.pdf
Description:
CAP CER 2700PF 2KV X7R 1812
Capacitance:
2700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
2000V (2kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)