Texas Instruments CC2400RSUR
CC2400RSUR
Part No.:
CC2400RSUR
Manufacturer:
Texas Instruments
Category:
RF Transceiver ICs
Package:
48-VFQFN Exposed Pad
Datasheet:
ShinYuaCC2400RSUR.pdf
Description:
IC RF TXRX ISM>1GHZ 48QFN
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ProductStatus:
Not For New Designs
Type:
TxRx Only
RFFamily/Standard:
General ISM > 1GHz
Protocol:
Modulation:
FSK, GFSK
Frequency:
2.4GHz
DataRate(Max):
1Mbps
Power-Output:
0dBm
Sensitivity:
-101dBm
MemorySize:
SerialInterfaces:
SPI
GPIO:
Voltage-Supply:
1.6V ~ 2V
Current-Receiving:
24mA
Current-Transmitting:
11mA ~ 19mA
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C