R-K Electronics, Inc. CCB-115A-1-30S
CCB-115A-1-30S
Part No.:
CCB-115A-1-30S
Datasheet:
CCB-115A-1-30S.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 30SEC 10A 120V
DelayTime:
0.3 Sec ~ 30 Sec
ContactRating@Voltage:
10A @ 120/240VAC
Voltage-Supply:
115VAC
TerminationStyle:
Plug In, 8 Pin (Octal)