R-K Electronics, Inc. CCB-115A-5-15M
CCB-115A-5-15M
Part No.:
CCB-115A-5-15M
Datasheet:
CCB-115A-5-15M.pdf
Description:
RELAY TIME DELAY 10A 120V
ContactRating@Voltage:
10A @ 120/240VAC
Voltage-Supply:
115VAC
TerminationStyle:
Plug In, 11 Pin (Octal)