Crystek Corporation CCPD-033X-25-125
CCPD-033X-25-125
Part No.:
CCPD-033X-25-125
Manufacturer:
Crystek Corporation
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
ShinYuaCCPD-033X-25-125.pdf
Description:
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVPECL
  • Related Categories
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
CCPD-033
ProductStatus:
Active
BaseResonator:
Crystal
Type:
XO (Standard)
Frequency:
125 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVPECL
Voltage-Supply:
3.3V
FrequencyStability:
±25ppm
AbsolutePullRange(APR):
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
SpreadSpectrumBandwidth:
Current-Supply(Max):
88mA
Ratings:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm)