Vishay Vitramon CDR01BP101BKUSAJ
CDR01BP101BKUSAJ
Part No.:
CDR01BP101BKUSAJ
Datasheet:
ShinYuaCDR01BP101BKUSAJ.pdf
Description:
CAP CER 100PF 100V BP 0805
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
100V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
FailureRate:
S (0.001%)
Size/Dimension:
0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.27mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.055 (1.40mm)