Vishay Vitramon CDR01BP470BKYPAB
CDR01BP470BKYPAB
Part No.:
CDR01BP470BKYPAB
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCDR01BP470BKYPAB.pdf
Description:
CAP CER 47PF 100V BP 0805
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Bulk
Series:
Military, MIL-PRF-55681, CDR01
ProductStatus:
Active
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
BP
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
High Reliability
FailureRate:
P (0.1%)
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.27mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.055 (1.40mm)