Vishay Vitramon CDR01BX151BKWSAB
CDR01BX151BKWSAB
Part No.:
CDR01BX151BKWSAB
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCDR01BX151BKWSAB.pdf
Description:
CAP CER 150PF 100V BX 0805
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Bulk
Series:
Military, MIL-PRF-55681, CDR01
ProductStatus:
Active
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
BX
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
High Reliability
FailureRate:
S (0.001%)
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.27mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.055 (1.40mm)