Vishay Vitramon CDR01BX222BKMSAR
CDR01BX222BKMSAR
Part No.:
CDR01BX222BKMSAR
Datasheet:
ShinYuaCDR01BX222BKMSAR.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 100V BX 0805
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
100V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
FailureRate:
S (0.001%)
Size/Dimension:
0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.27mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.055 (1.40mm)