Vishay Vitramon CDR04BP222BJWSAB
CDR04BP222BJWSAB
Part No.:
CDR04BP222BJWSAB
Datasheet:
ShinYuaCDR04BP222BJWSAB.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 100V BP 1812
Packaging:
Bulk
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
BP
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
FailureRate:
S (0.001%)
Size/Dimension:
0.180 L x 0.126 W (4.57mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.080 (2.03mm)