Vishay Vitramon CDR04BX104AMUMAR
CDR04BX104AMUMAR
Part No.:
CDR04BX104AMUMAR
Datasheet:
ShinYuaCDR04BX104AMUMAR.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 50V BX 1812
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
FailureRate:
M (1%)
Size/Dimension:
0.180 L x 0.126 W (4.57mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.080 (2.03mm)