Vishay Vitramon CDR04BX393BKUSAB
CDR04BX393BKUSAB
Part No.:
CDR04BX393BKUSAB
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCDR04BX393BKUSAB.pdf
Description:
CAP CER 0.039UF 100V BX 1812
  • Related Categories
Package/Case:
1812 (4532 Metric)
Packaging:
Bulk
Series:
Military, MIL-PRF-55681, CDR04
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.039 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
BX
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
High Reliability
FailureRate:
S (0.001%)
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.180 L x 0.126 W (4.57mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.080 (2.03mm)