Vishay Vitramon CDR04BX473BKMSAT
CDR04BX473BKMSAT
Part No.:
CDR04BX473BKMSAT
Datasheet:
ShinYuaCDR04BX473BKMSAT.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 100V BX 1812
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
100V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
FailureRate:
S (0.001%)
Size/Dimension:
0.180 L x 0.126 W (4.57mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.080 (2.03mm)