Vishay Vitramon CDR06BX474AKZSAB
CDR06BX474AKZSAB
Part No.:
CDR06BX474AKZSAB
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
2225 (5763 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCDR06BX474AKZSAB.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 50V BX 2225
  • Related Categories
Package/Case:
2225 (5763 Metric)
Packaging:
Bulk
Series:
Military, MIL-PRF-55681, CDR06
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
BX
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
High Reliability
FailureRate:
S (0.001%)
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.225 L x 0.250 W (5.72mm x 6.35mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.080 (2.03mm)