Vishay Vitramon CDR06BX474AMMMAT
CDR06BX474AMMMAT
Part No.:
CDR06BX474AMMMAT
Datasheet:
ShinYuaCDR06BX474AMMMAT.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 50V BX 2225
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
FailureRate:
M (1%)
Size/Dimension:
0.225 L x 0.250 W (5.72mm x 6.35mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.080 (2.03mm)