KYOCERA AVX CDR14BG151DJUS
CDR14BG151DJUS
Part No.:
CDR14BG151DJUS
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1111 (2828 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCDR14BG151DJUS.pdf
Description:
CAP CER 150PF 300V BG 1111
  • Related Categories
Package/Case:
1111 (2828 Metric)
Packaging:
Tray
Series:
Military, MIL-PRF-55681, CDR14
ProductStatus:
Obsolete
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
300V
TemperatureCoefficient:
BG
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
High Reliability
FailureRate:
S (0.001%)
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.110 L x 0.110 W (2.79mm x 2.79mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.102 (2.59mm)