Vishay Vitramon CDR31BP100BKYMAB
CDR31BP100BKYMAB
Part No.:
CDR31BP100BKYMAB
Datasheet:
ShinYuaCDR31BP100BKYMAB.pdf
Description:
CAP CER 10PF 100V BP 0805
Packaging:
Bulk
Capacitance:
10 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
100V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
FailureRate:
M (1%)
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.051 (1.30mm)