Vishay Vitramon CDR31BP101BFWMAB
CDR31BP101BFWMAB
Part No.:
CDR31BP101BFWMAB
Datasheet:
ShinYuaCDR31BP101BFWMAB.pdf
Description:
CAP CER 100PF 100V BP 0805
Packaging:
Bulk
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±1%
Voltage-Rated:
100V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
FailureRate:
M (1%)
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.051 (1.30mm)