Vishay Vitramon CDR31BP101BFWPAJ
CDR31BP101BFWPAJ
Part No.:
CDR31BP101BFWPAJ
Datasheet:
ShinYuaCDR31BP101BFWPAJ.pdf
Description:
CAP CER 100PF 100V BP 0805
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±1%
Voltage-Rated:
100V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
FailureRate:
P (0.1%)
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.051 (1.30mm)