Vishay Vitramon CDR31BP181BFWSAT
CDR31BP181BFWSAT
Part No.:
CDR31BP181BFWSAT
Datasheet:
ShinYuaCDR31BP181BFWSAT.pdf
Description:
CAP CER 180PF 100V BP 0805
Capacitance:
180 pF
Tolerance:
±1%
Voltage-Rated:
100V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
FailureRate:
S (0.001%)
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.051 (1.30mm)