Vishay Vitramon CDR31BP181BFZPAJ
CDR31BP181BFZPAJ
Part No.:
CDR31BP181BFZPAJ
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCDR31BP181BFZPAJ.pdf
Description:
CAP CER 180PF 100V BP 0805
  • Related Categories
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
Military, MIL-PRF-55681, CDR31
ProductStatus:
Active
Capacitance:
180 pF
Tolerance:
±1%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
BP
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
High Reliability
FailureRate:
P (0.1%)
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.051 (1.30mm)