KEMET CDR32BP100BJUS7185
CDR32BP100BJUS7185
Part No.:
CDR32BP100BJUS7185
Manufacturer:
KEMET
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCDR32BP100BJUS7185.pdf
Description:
CAP CER 10PF 100V BP 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
Military, MIL-PRF-55681, CDR32
ProductStatus:
Active
Capacitance:
10 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
BP
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
High Reliability
FailureRate:
S (0.001%)
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.051 (1.30mm)