Vishay Vitramon CDR33BP332AKWSAB
CDR33BP332AKWSAB
Part No.:
CDR33BP332AKWSAB
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCDR33BP332AKWSAB.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 50V BP 1210
  • Related Categories
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Bulk
Series:
Military, MIL-PRF-55681, CDR33
ProductStatus:
Active
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
BP
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
High Reliability
FailureRate:
S (0.001%)
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.049 (1.25mm)