Vishay Vitramon CDR33BX104AKMSAB
CDR33BX104AKMSAB
Part No.:
CDR33BX104AKMSAB
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCDR33BX104AKMSAB.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 50V BX 1210
  • Related Categories
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Bulk
Series:
Military, MIL-PRF-55681, CDR33
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
BX
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
High Reliability
FailureRate:
S (0.001%)
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.049 (1.25mm)