Vishay Vitramon CDR34BP432BFUSAJ
CDR34BP432BFUSAJ
Part No.:
CDR34BP432BFUSAJ
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCDR34BP432BFUSAJ.pdf
Description:
CAP CER 4300PF 100V BP 1812
  • Related Categories
Package/Case:
1812 (4532 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
Military, MIL-PRF-55681, CDR34
ProductStatus:
Active
Capacitance:
4300 pF
Tolerance:
±1%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
BP
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
High Reliability
FailureRate:
S (0.001%)
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.059 (1.50mm)