KEMET CDR34BX473BKWS7185
CDR34BX473BKWS7185
Part No.:
CDR34BX473BKWS7185
Manufacturer:
KEMET
Datasheet:
ShinYuaCDR34BX473BKWS7185.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 100V BX 1812
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
BX
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
FailureRate:
S (0.001%)
Size/Dimension:
0.177 L x 0.126 W (4.50mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.059 (1.50mm)