Vishay Vitramon CDR35BP223AKYMAB
CDR35BP223AKYMAB
Part No.:
CDR35BP223AKYMAB
Datasheet:
ShinYuaCDR35BP223AKYMAB.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 50V BP 1825
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
FailureRate:
M (1%)
Size/Dimension:
0.177 L x 0.252 W (4.50mm x 6.40mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.059 (1.50mm)