Vishay Vitramon CDR35BP682BFUSAB
CDR35BP682BFUSAB
Part No.:
CDR35BP682BFUSAB
Datasheet:
ShinYuaCDR35BP682BFUSAB.pdf
Description:
CAP CER 6800PF 100V BP 1825
Packaging:
Bulk
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±1%
Voltage-Rated:
100V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
FailureRate:
S (0.001%)
Size/Dimension:
0.177 L x 0.252 W (4.50mm x 6.40mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.059 (1.50mm)