CUI Devices CDS-1328-16-SP
CDS-1328-16-SP
Part No.:
CDS-1328-16-SP
Manufacturer:
CUI Devices
Category:
Speakers
Package:
Datasheet:
ShinYuaCDS-1328-16-SP.pdf
Description:
13 MM, ROUND FRAME, 0.2 W, 16 OH
Packaging:
Box
Series:
CDS
ProductStatus:
Active
Technology:
Magnetic
Type:
General Purpose
FrequencyRange:
880 Hz ~ 5 kHz
Frequency-SelfResonant:
1.1kHz
Impedance:
16 Ohms
Efficiency-dBA:
85.00
Efficiency-Testing:
100mW/100mm
Efficiency-Type:
Sound Pressure Level (SPL)
Power-Rated:
200 mW
Power-Max:
300 mW
PortLocation:
Top
Shape:
Round
Material-Cone:
Polyethylene Terephthalate (PET)
Material-Magnet:
Nd-Fe-B
IngressProtection:
Ratings:
Termination:
Solder Pads
Size/Dimension:
0.512 Dia (13.00mm)