CUI Devices CDS-2357-32-SP
CDS-2357-32-SP
Part No.:
CDS-2357-32-SP
Datasheet:
ShinYuaCDS-2357-32-SP.pdf
Description:
23 MM, ROUND FRAME, 0.5 W, 32 OH
FrequencyRange:
640 Hz ~ 10 kHz
Frequency-SelfResonant:
800Hz
Impedance:
32 Ohms
Efficiency-dBA:
87.00
Efficiency-Testing:
100mW/100mm
Power-Rated:
500 mW
Power-Max:
1 W
PortLocation:
Top
Shape:
Round
Material-Cone:
Polyethylene Terephthalate (PET)
Material-Magnet:
Nd-Fe-B
IngressProtection:
Ratings:
Termination:
Solder Pads
Size/Dimension:
0.906 Dia (23.00mm)