CUI Devices CDS-3646-16-SP
CDS-3646-16-SP
Part No.:
CDS-3646-16-SP
Datasheet:
ShinYuaCDS-3646-16-SP.pdf
Description:
36 MM, ROUND FRAME, 1 W, 16 OHM
FrequencyRange:
400 Hz ~ 20 kHz
Frequency-SelfResonant:
500Hz
Impedance:
16 Ohms
Efficiency-dBA:
91.00
Efficiency-Testing:
100mW/100mm
Power-Rated:
1 W
Power-Max:
1.5 W