CUI Devices CDS-4028-16
CDS-4028-16
Part No.:
CDS-4028-16
Manufacturer:
CUI Devices
Category:
Speakers
Package:
Datasheet:
ShinYuaCDS-4028-16.pdf
Description:
40 X 28.3 MM, RECTANGULAR FRAME
Series:
CDS
ProductStatus:
Active
Technology:
Magnetic
Type:
General Purpose
FrequencyRange:
360 Hz ~ 20 kHz
Frequency-SelfResonant:
450Hz
Impedance:
16 Ohms
Efficiency-dBA:
86.00
Efficiency-Testing:
100mW/500mm
Efficiency-Type:
Sound Pressure Level (SPL)
Power-Rated:
2 W
Power-Max:
3 W