CUI Devices CDS-4051-16-SP
CDS-4051-16-SP
Part No.:
CDS-4051-16-SP
Manufacturer:
CUI Devices
Category:
Speakers
Package:
Datasheet:
ShinYuaCDS-4051-16-SP.pdf
Description:
40 MM, ROUND FRAME, 1 W, 16 OHM
Series:
CDS
ProductStatus:
Active
Technology:
Magnetic
Type:
General Purpose
FrequencyRange:
480 Hz ~ 6 kHz
Frequency-SelfResonant:
600Hz
Impedance:
16 Ohms
Efficiency-dBA:
92.00
Efficiency-Testing:
1W/100mm
Efficiency-Type:
Sound Pressure Level (SPL)
Power-Rated:
1 W
Power-Max:
1.5 W