TDK Corporation CGA4J1X7R1V155K125AC
CGA4J1X7R1V155K125AC
Part No.:
CGA4J1X7R1V155K125AC
Datasheet:
ShinYuaCGA4J1X7R1V155K125AC.pdf
Description:
CAP CER 1.5UF 35V X7R 0805
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
35V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Automotive
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.057 (1.45mm)