TDK Corporation CGA4J3X5R1V475K125AB
CGA4J3X5R1V475K125AB
Part No.:
CGA4J3X5R1V475K125AB
Datasheet:
ShinYuaCGA4J3X5R1V475K125AB.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 35V X5R 0805
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
35V
TemperatureCoefficient:
X5R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Applications:
Automotive
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.057 (1.45mm)