TDK Corporation CGA4J3X7R1H474K125AE
CGA4J3X7R1H474K125AE
Part No.:
CGA4J3X7R1H474K125AE
Datasheet:
CGA4J3X7R1H474K125AE.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 50V X7R 0805
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.059 (1.50mm)