TDK Corporation CGA4J3X7S1A685K125AB
CGA4J3X7S1A685K125AB
Part No.:
CGA4J3X7S1A685K125AB
Datasheet:
ShinYuaCGA4J3X7S1A685K125AB.pdf
Description:
CAP CER 6.8UF 10V X7S 0805
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
10V
TemperatureCoefficient:
X7S
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Automotive
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.057 (1.45mm)