TDK Corporation CGA4J3X7T2E104M125AE
CGA4J3X7T2E104M125AE
Part No.:
CGA4J3X7T2E104M125AE
Datasheet:
CGA4J3X7T2E104M125AE.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 250V X7T 0805
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
250V
TemperatureCoefficient:
X7T
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.059 (1.50mm)