TDK Corporation CGA5F2C0G1H333J085AA
CGA5F2C0G1H333J085AA
Part No.:
CGA5F2C0G1H333J085AA
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCGA5F2C0G1H333J085AA.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 50V C0G 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.037 (0.95mm)