TDK Corporation CGA5H2X8R2A104K115AA
CGA5H2X8R2A104K115AA
Part No.:
CGA5H2X8R2A104K115AA
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
CGA5H2X8R2A104K115AA.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 100V X8R 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
X8R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.051 (1.30mm)