Cornell Dubilier Electronics (CDE) CGH482T450X5L
CGH482T450X5L
Part No.:
CGH482T450X5L
Datasheet:
ShinYuaCGH482T450X5L.pdf
Description:
CAP ALUM 4800UF 450V SCREW
Capacitance:
4800 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage-Rated:
450 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
1000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C
Size/Dimension:
3.000 Dia (76.20mm)
Height-Seated(Max):
5.625 (142.88mm)