Cornell Dubilier Electronics (CDE) CGS143T175X5L
CGS143T175X5L
Part No.:
CGS143T175X5L
Manufacturer:
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Category:
Aluminum Electrolytic Capacitors
Package:
Datasheet:
ShinYuaCGS143T175X5L.pdf
Description:
CAP ALUM 14000UF 175V SCREW
Packaging:
Bulk
Series:
CGS
ProductStatus:
Active
Capacitance:
14000 µF
Tolerance:
-10%, +75%
Voltage-Rated:
175 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C