Cornell Dubilier Electronics (CDE) CGS154U016X4C
CGS154U016X4C
Part No.:
CGS154U016X4C
Datasheet:
ShinYuaCGS154U016X4C.pdf
Description:
CAP ALUM 150000UF 16V SCREW
Capacitance:
150000 µF
Tolerance:
-10%, +75%
Voltage-Rated:
16 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C