Cornell Dubilier Electronics (CDE) CGS172T350V3L
CGS172T350V3L
Part No.:
CGS172T350V3L
Datasheet:
ShinYuaCGS172T350V3L.pdf
Description:
CAP ALUM 1700UF 350V SCREW
Capacitance:
1700 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage-Rated:
350 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C