Cornell Dubilier Electronics (CDE) CGS302T200V5C
CGS302T200V5C
Part No.:
CGS302T200V5C
Manufacturer:
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Category:
Aluminum Electrolytic Capacitors
Package:
Datasheet:
ShinYuaCGS302T200V5C.pdf
Description:
CAP ALUM 3000UF 200V SCREW
Packaging:
Bulk
Series:
CGS
ProductStatus:
Active
Capacitance:
3000 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage-Rated:
200 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C