Cornell Dubilier Electronics (CDE) CGS312T350V5L
CGS312T350V5L
Part No.:
CGS312T350V5L
Datasheet:
ShinYuaCGS312T350V5L.pdf
Description:
CAP ALUM 3100UF 350V SCREW
Capacitance:
3100 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage-Rated:
350 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C