Cornell Dubilier Electronics (CDE) CGS332T450X8L
CGS332T450X8L
Part No.:
CGS332T450X8L
Datasheet:
ShinYuaCGS332T450X8L.pdf
Description:
CAP ALUM 3300UF 450V SCREW
Capacitance:
3300 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage-Rated:
450 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C