Cornell Dubilier Electronics (CDE) CGS393U060X5C
CGS393U060X5C
Part No.:
CGS393U060X5C
Datasheet:
ShinYuaCGS393U060X5C.pdf
Description:
CAP ALUM 39000UF 60V SCREW
Capacitance:
39000 µF
Tolerance:
-10%, +75%
Voltage-Rated:
60 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
Lifetime@Temp:
2000 Hrs @ 85°C
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C